avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal modificat 16.08.2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal modificat 16.08.2011

Imi spune si mie cineva, va rog, cum se genereaza fisierul xml in noua forma de revisal?
Cel mai recent răspuns: ContSters70070 , utilizator 15:31, 23 August 2011
selectezi Generare registru si transmiteti on line fisierul care se genereaza.
Va rog sa imi spuneti si mie, la preluarea datelor, sectiunea Data la care produce efecte, ce data trebuie trecuta? In mod automat apare 10 august 2011 ? nu stiu care este motivul.
Noua versiune nu genereaza fisier .xml ... ci fisier de forma .rvs. ... Exportarea datelor din noul revisal
1. Intrati pe [ link extern ]

2. De acolo selectati autentificare registru

3. Click pe optiunea "Access portal versiune conforma cu HG 500/2011"

4. Autentificare se va face cu userul si parola veche

Se poate transmite Revisal-ul si pe varianta veche ... dati click pe cealalta optiune(pct.3) care apare pe site -ul respectiv.
data la care produce efecte se refera la data de cand se aplica modificarea adica examplu: din 01.09.2011 creste salariul de ba za de la x lei la y lei. Aceasta data de 01.09.2011 se trece ca data la care se produc efectele, chiar daca pe actul aditional aveti nr xx din 05.09.2011 si inregistrati in REVISAL in 08.09.2011. Astfel, la rubrica rapoarte, o sa aveti exact datele de cand s-au operat modificarile, ca in cartea de munca.
Ultima modificare: Joi, 18 August 2011
lorelayold76, utilizator
CristinaRa a scris:

Va rog sa imi spuneti si mie, la preluarea datelor, sectiunea Data la care produce efecte, ce data trebuie trecuta? In mod automat apare 10 august 2011 ? nu stiu care este motivul.



Se trece data de cand isi produce efectele modificarea respectiva a c.i.m. ....

Alte discuții în legătură

Revisal sirbu maria b. sirbu maria b. Buna seara, Va rog sa-mi spuneti cum se poate salva din programul revisal , actuala versiune din export-generare registru in xml. Extensia salvata pana acum ... (vezi toată discuția)
Export revisal mitrofan emilia mitrofan emilia Nu se poate face exportul din versiunea noua a revisalului. Daca a reusit cineva va rog sa ne explice si noua. Multumesc. (vezi toată discuția)
Revisal 506 floreanicolae floreanicolae am o firma noua la itm ilfov si mi s-a spus de acolo ca trebuie sa intocmesc revisal 506 si apoi impreuna cu alte copii de acte sa le depun personal la unul ... (vezi toată discuția)