avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal modificat 16.08.2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal modificat 16.08.2011

Imi spune si mie cineva, va rog, cum se genereaza fisierul xml in noua forma de revisal?
Cel mai recent răspuns: ContSters70070 , utilizator 15:31, 23 August 2011
In Manualul de utilizare la sectiunea Contracte- Inregistrare contract se specifica :
"In ecran se completeaza urmatoarele informatii:
- Data la care produce efecte: se selecteaza din controlul de data calendaristica data la care se introduc datele."

Ajutooooorrrrr

Am introdus datele firmei si datele salariatului.
M-am dus la Instrumente - Export angajator - a facut salvarea unde am dorit eu - mi-a salvat un folder cu denumire firma, cui, data....
Acum cand am vrut sa transmit online.... problem: Am intrat pe site - m-am logat si cand am dat incarcare registru - aceasta e denumire sub care s-a salvat din program Revisal.db, dau preluare registru si ... da eroare de conecsiune (The connection was reset. The connection to the server was reset while the page was loading), am incercat si de pe alt calculator si mesajul a fost: 413 Request Entity Too Large

Salvarea se face corect ???
Oare nu le merge site-ul ??? Sau problema este la mine ???
exportul de date se face de la generare registru,fisierul trebuie sa aiba terminatia rvs.,
alegeti din pagina itm online revisal hg500 pt transmitere
alexandra24 a scris:

exportul de date se face de la generare registru,fisierul trebuie sa aiba terminatia rvs.,
alegeti din pagina itm online revisal hg500 pt transmitere



Uraaaaaaa
Multumesc mult de tot

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal sirbu maria b. sirbu maria b. Buna seara, Va rog sa-mi spuneti cum se poate salva din programul revisal , actuala versiune din export-generare registru in xml. Extensia salvata pana acum ... (vezi toată discuția)
Export revisal mitrofan emilia mitrofan emilia Nu se poate face exportul din versiunea noua a revisalului. Daca a reusit cineva va rog sa ne explice si noua. Multumesc. (vezi toată discuția)
Revisal 506 floreanicolae floreanicolae am o firma noua la itm ilfov si mi s-a spus de acolo ca trebuie sa intocmesc revisal 506 si apoi impreuna cu alte copii de acte sa le depun personal la unul ... (vezi toată discuția)