Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Asigurare locuinta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Asigurare locuinta

Buna ziua,
Eu nu mi-am facut asigurarea obligatorie pentru locuinta( din lipsa de timp) Acum insa doresc sa fac o asigurare privata pentru locuinta.
M-ar interesa sa aflu daca in acest caz mai risc amenda ca nu am facut asigurarea obligatorie. Multumesc
Nici acum nu e tarziu sa va faceti o asigurare obligatorie pentru locuinta sau una facultativa (privata cum ii spuneti dumneavostra desi nu e termenul cel mai indicat) dar care sa cuprinda si acoperirea celor trei riscuri de calamitate naturala (cutremure, inundatii si alunecari de teren).
Multumesc pentru raspuns si info.
Orice asigurare facultativa in prezent acopera si cele cuprinse in cea obligatorie