Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... fisa fiscala 2010
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

fisa fiscala 2010

buna ziua!
fisa fiscala pe 2010 de unde pot sa o ridic ,daca nu am fost angajat in decursul perioadei 2009- decembrie 2010?
fisa fiscala de la ultimul loc de munca o am (pana la data incetarii activitatii 28 02 2009)
daca a fost trimisa prin posta dar nu a ajuns in poseia mea pot sa mai cer alta fisa?
specific ca anul acesta figurez ca angajat din luna martie!
imi trebuie fisa fiscala urgent si cu riscul de a ma repeta de unde o ridic si ce acte trebuie sa prezint?
in cat timp se elibereaza?
va multumesc anticipat!:D
Potrivit Codului fiscal, fisa fiscala o intocmeste platitorul de venituri.(art.59 cod fiscal)
Daca in perioada la care faceti referinta nu ati fost angajat, nu aveti nici fisa fiscala...:D