Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... fisa fiscala 2009
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

fisa fiscala 2009

vreau sa fac credit prin prima casa si il iau pe socru-meu codebitor.problema e ca lui nu i s-a dat fisa fiscala pe 2009 ,a plecat anul acesta in mai de la firma respectiva si refuza sa-i elibereze :(cum se poate obtine o fisa fiscala pe 2009 in conditiile acestea ?
Petruta Morlova a scris:

vreau sa fac credit prin prima casa si il iau pe socru-meu codebitor.problema e ca lui nu i s-a dat fisa fiscala pe 2009 ,a plecat anul acesta in mai de la firma respectiva si refuza sa-i elibereze :(cum se poate obtine o fisa fiscala pe 2009 in conditiile acestea ?

Incercati la administratia financiara de care societatea apartine. Sa aveti buletinul la dvs si sa stiti denumirea societatii
Bafta
:hm: incerc maine ,sa vad ce-mi spun ... multumesc frumos:)
Societatea era obligata sa ii imaneze un exemplar din fisa fiscala, iar daca nu mai era salariat sa o trimita acasa cu, confirmare de primire.
stiu ca asa trebuia :(...dar de la a trebui, la a se pune in practica, pentru unele firme, e foarte mare diferentaX-(...eu am trimis prin posta cu confirmare de primire fostilor angajati din firma unde lucrez ...el a plecat din mai 2010 si n-a primit-o :( si acum ne "lovim" #-ode asta in drumul nostru spre a cumpara casuta visurilor :((
sa mearga la finante si i se va elibera o copie.