Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Programul Prima Casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Programul Prima Casa

Sotia mea a accesat programul Prima Casa inainte de casatorie (in urma cu un an jumate). Am vrea sa achitam imobilul actual (are sub 50 mp) si sa luam o locuinta mai mare tot prin programul Prima Casa. Este posibil?
Poate daca il accesati dvs si sotia sa fie codebitor si numai daca achitati actualul credit cu fonduri propriii, altfel nu vad cum
La asta ma gandea si eu. Oricum, nu am vazut pe nicaieri sa fie interzis. Multumesc mult.
Marcel56, utilizator