Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... achizitie publica - depasire valoare estimata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

achizitie publica - depasire valoare estimata

In cazul in care la o procedura de cerere de oferte se depune o oferta care depaseste valoarea estimata ce se intampla?
Suntem instituite bugetara si nu putem depasi anumite valori.
Sunteti obligati sa declarati ca INACCEPTABILE ofertele care depasesc valoarea fondurilor care pot fi disponibilizate pentru achizitia produselor/lucrarilor/serviciilor pt.care ati organizat cererea de oferte.
Mare atentie! La un control veti da rau cu subsemnatul daca nu procedati asa!
Baza legala e HG 925/2006 - art.36 alin.1 lit.e