avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... achizitie publica - depasire valoare estimata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

achizitie publica - depasire valoare estimata

In cazul in care la o procedura de cerere de oferte se depune o oferta care depaseste valoarea estimata ce se intampla?
Suntem instituite bugetara si nu putem depasi anumite valori.
Cel mai recent răspuns: elenalu , utilizator 13:40, 27 August 2008
Sunteti obligati sa declarati ca INACCEPTABILE ofertele care depasesc valoarea fondurilor care pot fi disponibilizate pentru achizitia produselor/lucrarilor/serviciilor pt.care ati organizat cererea de oferte.
Mare atentie! La un control veti da rau cu subsemnatul daca nu procedati asa!
Baza legala e HG 925/2006 - art.36 alin.1 lit.e

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oferta mea a depasit bugetul - ce se intampla? razvan911 razvan911 Buna ziua, Am participat la o lictatie unde bugetul estimat in SEAP pentru acea procedura era de 1 mil de lei. AM fost doua firme participante. Firma mea ... (vezi toată discuția)
Cumparare directa pe oug 34/2006-contract cu neplatitori de tva SimanSimona SimanSimona Buna ziua, Am o nelamurire legata de achizitiile directe pe oug 34/2006. Primaria, in cadrul unui proiect posdru, achizitioneaza direct servicii si produse ... (vezi toată discuția)
Disponibilizare fonduri creatza_70 creatza_70 Buna ziua! La o licitatie deschisa, finalizata cu licitatie electronica, se prezinta un ofertant cu pretul mai mare cu pana in 10% fata de estimat. Avand ... (vezi toată discuția)