avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de ramura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de ramura

Buna ziua,

Am avut un control de la itm si ma avertizat ca nu am trecut in CIM si nr ctr la nivel de ramura.

este vorba de ctr general de ramura pe contructii nr.631/2007? sau care?
ce trebuie sa fac eu ca angajator?domeniul de activitate al societatii este : instalatii tehnico-sanitare CAEN 45
am 16 angajati .

va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:26, 27 August 2008
gtinstal a scris:

Buna ziua,

Am avut un control de la itm si ma avertizat ca nu am trecut in CIM si nr ctr la nivel de ramura.

este vorba de ctr general de ramura pe contructii nr.631/2007? sau care?
ce trebuie sa fac eu ca angajator?domeniul de activitate al societatii este : instalatii tehnico-sanitare CAEN 45
am 16 angajati .

va multumesc
Daca asa v-au cerut cei de la ITM, treceti in contractele individuale de munca ale angajatilor si acel nr. al contactului colectiv de munca pe ramura! Accesati site Ministerului Muncii si poate acolo veti gasi ce va intereseaza!
Daca nu aveti contract colectiv de munca la nivel de ramura, atunci puteti trece Contractul Colectiv de Munca Unic la Nivel National pe anii 2007-2010 nr. 2895/2006.

P.S.
De care ramura apartineti? :hm:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caut un contract colectiv OROSZ ANDREI OROSZ ANDREI caut un contract colectiv de munca la nivel national ramura constructii montaj pe anul 2010 (vezi toată discuția)
Societatile care nu au ccm(cu mai putin de 21 salariati) nu sunt obligate la plata saariului compensator? ralucat32 ralucat32 Buna ziua. Va rog sa imi raspunde-ti la aceasta intrebare. Am mai postat-o dar nu am primit raspuns daca este sau nu obligata societatea. In urma ... (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca pe ramura it miha006 miha006 Buna ziua, Sunt inginer software. Am terminat facultatea de Automatica si Calculatoare. Imi puteti spune va rog care este contractul colectiv de munca pe ... (vezi toată discuția)