Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... chemat pentru declaratii ca martor - pot refuza?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

chemat pentru declaratii ca martor - pot refuza?

daca sunt chemata la politie sa dau o declaratie referitoare la un caz sunt obligata sa o fac?
in cazul in care refuz ce consecinte vor fi?
ramona maria a scris:

daca sunt chemata la politie sa dau o declaratie referitoare la un caz sunt obligata sa o fac?
in cazul in care refuz ce consecinte vor fi?

In caz de refuz, exista in ultima instanta optiunea prin care se emite un mandat de aducere