Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Arest in Elvetia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Arest in Elvetia

Imi poate spune cineva in Elvetia dupa cat timp ai dreptu la telefon?De 3 zile nu stim nimic de cineva multumesc
ar trebui sa aibe acces la avocat in primele 24 de ore deci nu cred ca ar fi o problema sa ia legatura cu dvs, daca dorea sa o faca. incercati sa luati legatura cu avocatul prin intermediul ambasadei romane care se poate interesa de locul detinerii.
Si unde sa sun la ambasada?Un nr de tel se poate?
Ambasada României în Confederaţia Elveţiană
Cancelaria
Adresa: Kirchenfeldstrasse 78, 3005 Bern
Telefon: 00-41-31-352 35 22; 00-41-31-352 53 00
Fax: 00-41-31-352 64 55
Mobil: 0041-786-478-441
Web: [ link extern ]
E-mail: ambasada@roamb.ch

Secţia Consulară
Adresa: Brunnadernstrasse 20, 3006 Bern
Telefon: 00-41-31-352 35 21; 00-41- 31-351 48 90
Fax: 00-41-31-352 35 51
E-mail: consulat@roamb.ch

Secţia Economică
Adresa: Brunnadernstrasse 20, 3006 Bern
Telefon: 00-41-31-352 35 46
Fax: 00-41-31-351 82 28
E-mail: economic@roamb.ch

Dreptul la telefon nu poate fi interzis.
Ar trebui sa faca o cerere scrisa in acest sens si probabil ca nu stie ce drepturi are...

Daca nu stiti sigur ca este arestat este cam aiurea sa sezizati ambasada...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Mesaj reeditat
@ ditaclau

Forum Sa schimbam impreuna legea
Subiect Buna

Logodnicul meu este inchis in Elvetia Frik nu stiu de ce nu are dreptul la telefon la scrisoare la vizita la nimic a facut o cerere o avocata din Elvetia dar mi.a fost respinsa de procuroarea ce se ocupa de cazul lui de é saptamani e inchis si nu il lasa nici sa sune sau o scrisoare sa dea.El are un avocat din oficiu neamt dar nu am putut afla nici macar numele si numarul lui de telefon cum se poate asa ceva ce legi au ei acolo?Puteti sa imi dati un sfat?Ambasada spune ca nu poate face nimic.Va multumesc.

:offtopic: Interventie moderator
Incercati pe viitor sa nu mai deschideti mai multe topicuri pentru aceeasi problema ..