Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... actiuni Dacia
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

actiuni Dacia

Am cumparat actiuni Dacia in 1999 prin intermediul firmei Actiuni Nationale . Firma s-a oferit sa le tina in custodie. In 2006 firma s-a desfiintat si eu nu am stiut . Pot tranzactiona eu actiunile Dacia , desi nu am certificat de actionar ci doar un contract intre mine si Actiuni Nationale care certifica ca am cunparat un numar de actiuni Dacia ? MUltumiri anticipate pentru raspuns.

Da. Dumneavoastra figurati cu ele in registrul actionarilor la firma respectiva. Contactati firma din Pitesti si va vor comunica cum puteti sa procedati ca sa le vindeti pentru ca ea nu mai e listata la bursa.