Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Vanzare actiuni la o firma nelistata la bursa
Discuție deschisă în Bursa de valori

Vanzare actiuni la o firma nelistata la bursa

Am acțiuni la Vel Pitar nu mai sunt listați la bursa cum procedez sa le vind?
george-neagu, moderator
Puteti sa le vindeti doar la o alta persoana care mai are actiuni la aceeasi firma, si asta doar incheind cu acea persoana un contract de cesiune actiuni la un notariat si apoi sa mergeti la sediul firmei cu o copie pentru a face modificarea de proprietar al actiunilor si in registrul actionarilor. Daca nu cunoasteti astfel de persoane, contactati firma va ajuta ei.
george-neagu, moderator