Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungirea unui CIM pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungirea unui CIM pe perioada determinata

Cum este corect? La expirarea unui CIM pe perioada determinata (s-a precizat data incetarii contractului) sa se faca un nou contract de munca? sau se poate face un act aditional, cu mentiunea de prelungire a termenului contractului pana la o alta data.
Se poate face act aditional de prelungire a duratei c.i.m. ...
pentru un profesor care anul trecut scolar a fost suplinitor, a avut CIM pe per. determinata de la 01.09.2010 la 31.08 2011 iar anul asta este titular pe acelasi post, de la 01.09.2011 , i se face CIM pe durata nedeterminata sau doar un act aditional de modificare a perioadei CIM din determinata in nedeterminata?
In principiu, se va face un nou c.i.m. pe durata nedeterminata.