Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare in CMI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare in CMI

buna ziua. eu si sotia suntem medici,doresc sa infiintez CMI, as putea angaja-o pe ea ca salariat cu carte de munca. multumesc
O.G. nr. 124 din 29 august 1998 republicata/actualizata privind organizarea si functionarea cabinetelor medicale
Art. 2
(1) In cabinetul medical individual isi exercita profesia medicul titular, care poate avea ca salariati ori colaboratori medici sau orice alta categorie de personal.

Puteti angaja inclusiv medic fara rezidentiat.