Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu medical

Va rog sa-mi spuneti unde gasesc explicatii precise privind zilele de CO suportate de FNUASS si de Societate,am urmatorul caz in luna oct/2011:
- 5 zile co cod o6 ,certif.initial/internare- cine le platescte FNUASS sau firma?
- Urmatoarele 19. zile -cod01-certif.in continuare,( din care si aceste zile sunt divizate= 5 zile in prima rubrica,iar urmatoarele 14 sunt trecute la urmatoarea rubrica,ambele -pe acelasi concediu medical,scuze ca ma repet!
Cum procedez in acest caz? Imi puteti recomanda ceva de unde sa ma inspir?multumesc de ajutor!
~ Conținut șters la cerere ~
ok,multumesc,doar ca sunt 2 certificate medicale,nu doar 1 , si am inteles ca fiecare certificat in parte pleaca cu primele 5 zile platite de societate,aici ma derureaza!!! si nu gasesc nimic de unde sa ma documentez!
~ Conținut șters la cerere ~
In cazul in care au diagnostic diferit cele doua certificate se platesc initial?
~ Conținut șters la cerere ~