avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocatii pun intrebari ....
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocatii pun intrebari ....

Curaj sau nebunie?!

Avocatii incep sa puna intrebari - Iuliana Roman din Baroul Bucuresti i-a cerut presedintelui UNBR Gheorghe Florea sa prezinte baza legala pe care s-au infiintat barourile judetene si pe care se percep avocatilor taxe si contributii. Gheorghe Florea declara ca raspunsul il va da Comisia permanenta.

Mai mult pe link-ul:

[ link extern ] -
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 09:46, 4 Noiembrie 2011
Parerea mea , nu indeajuns de avizata, recunosc, este ca doamna merita admirata pentru curaj, dar totodata sunt curioasa care va fi raspunsul Comisiei permanente.
Sa stiti ca si eu as vrea sa aflu raspunsul la acele intrebari desi imi pare ca e venita din partea lui Bota.
Ultima modificare: Joi, 3 Noiembrie 2011
Alexandru Munteanu, Avocat
Cred ca raspunsul se va lasa asteptat....... mult si bine.
Oare mai este inscrisa pe tablou ?! .... Daca este nu cred ca va rezista mult ...
rolandmindrila a scris:

Avocatii incep sa puna intrebari - Iuliana Roman din Baroul Bucuresti i-a cerut ...



Cine intreaba!?
Cineva exclus din profesie!?

[ link extern ]


Ultima modificare: Joi, 3 Noiembrie 2011
romascanu, moderator
O fi cerut si cerut actele de infiintare ale Bisericii Ortodoxe Romane???

Ar fi fost suficienta o accesare...pentru a afla istoricul Baroului Bucuresti...
[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Baroul ilfov primeste oficii ?! Roland Mindrila Roland Mindrila Sa ne \"edifice\" si pe noi careva care este situatia reala actuala cu Baroul Ilfov? http://www.baroul-ilfov.ro/ro/index.php?id=10005&lang=ro Un ... (vezi toată discuția)
Unbr: florea sau bota ? sau amandoua!? Costi BIOLAN Costi BIOLAN Apelez la bun simt si dialog civilizat. Sunt proaspat absolvent de Drept si doresc sa urmez o cariera in Avocatura. Desi in facultate nu ni s-a spus nimic, ... (vezi toată discuția)
Exista vreun dezavantaj daca dau examen in baroul paralel? Geani_geani Geani_geani As vrea sa stiu care sunt diferentele intre cele doua barouri. Unchiul meu are cabinet individul si daca as promova examenul de admitere mi-as putea face ... (vezi toată discuția)