Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum imi pot cauta tatal?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum imi pot cauta tatal?

Buna ziua,

Ma numesc Roxana si as dori sa aflu cum imi pot da tatal in cautare?Nu mai stiu nimic de el de 4 ani.Parinti mei sunt divortati de cand aveam eu varsta de 2 ani. Acum in ultimi 4 ani tatl meu nu ma mai cautat deloc.As dori sa aflu cum imi pot da tatal in cautare?
Odata am avut nevoie de semnatura si l-am cautat cu politia,cum ar trebui sa procedez?

Multumesc!
DutaRoxana, utilizator
Angajati un detectiv particular
Nu ma refer la detectiv.Vreau sa stiu daca il pot cauta cu politia?Sa il dau in urmarire sau ceva de genu
Angajati un detectiv, cum spune colegul.
Adresati-va cu o cerere la Directia de evidenta a populatiei si pe baza CNP puteti afla domiciliul actual.
Faceti o plangere la poluitie pe abandon de familie
Poate nu are bani pentru plata unui detectiv particular, domnule avocat. :(
O alta solutie nu exista? Daca se adreseaza Biroului pentru evidenta populatiei, nu poate afla macar ultimul domiciliu stabil? Mi-este greu sa cred ca acest lucru se poate afla numai cu ajutorul unui detectiv. Sau se poate adresa politiei?:-/

Poate nu a abandonat-o doamna avocat. Daca o abandona, ii mai spunea acum "tati" ? Eu cred ca nu, sau poate ma insel.
Andreea-Ionescu, utilizator
Nu cred ca se poate vorbi de un abandon,odata ce parinti mei sunt divortati de cand aveam eu varsta de 2 ani,eu acum avand 18 ani!
NU cred ca mi-as permite un detectiv!Trebuie sa-mi plateasca pensia de intretinere care din cate stiu trebuie sa o primesc pana imi termin studiile.