avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum imi pot cauta tatal?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum imi pot cauta tatal?

Buna ziua,

Ma numesc Roxana si as dori sa aflu cum imi pot da tatal in cautare?Nu mai stiu nimic de el de 4 ani.Parinti mei sunt divortati de cand aveam eu varsta de 2 ani. Acum in ultimi 4 ani tatl meu nu ma mai cautat deloc.As dori sa aflu cum imi pot da tatal in cautare?
Odata am avut nevoie de semnatura si l-am cautat cu politia,cum ar trebui sa procedez?

Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 7 Noiembrie 2011
DutaRoxana, utilizator
Cel mai recent răspuns: Andreea-Ionescu , utilizator 20:11, 7 Noiembrie 2011
Angajati un detectiv particular
Nu ma refer la detectiv.Vreau sa stiu daca il pot cauta cu politia?Sa il dau in urmarire sau ceva de genu
Angajati un detectiv, cum spune colegul.
Adresati-va cu o cerere la Directia de evidenta a populatiei si pe baza CNP puteti afla domiciliul actual.
Faceti o plangere la poluitie pe abandon de familie
Poate nu are bani pentru plata unui detectiv particular, domnule avocat. :(
O alta solutie nu exista? Daca se adreseaza Biroului pentru evidenta populatiei, nu poate afla macar ultimul domiciliu stabil? Mi-este greu sa cred ca acest lucru se poate afla numai cu ajutorul unui detectiv. Sau se poate adresa politiei?:-/

Poate nu a abandonat-o doamna avocat. Daca o abandona, ii mai spunea acum "tati" ? Eu cred ca nu, sau poate ma insel.
Ultima modificare: Luni, 7 Noiembrie 2011
Andreea-Ionescu, utilizator
Nu cred ca se poate vorbi de un abandon,odata ce parinti mei sunt divortati de cand aveam eu varsta de 2 ani,eu acum avand 18 ani!
NU cred ca mi-as permite un detectiv!Trebuie sa-mi plateasca pensia de intretinere care din cate stiu trebuie sa o primesc pana imi termin studiile.

Alte discuții în legătură

Cum aflu de o persoana decedata stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua cum aflu de o persoana decedata daca nu are ultima adresa unde pot intreba infara de politia teritoriala ,,unde o mai pot gasi ,,nu o gasesc nici la ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara crystyna80 crystyna80 Buna tuturor,am si eu o intrebare la care nu am raspuns si sper ca cineva de aici sa ma ajute.Acum 10 ani l-am dat in judecata pe tatal copilului meu(nefiind ... (vezi toată discuția)
Succesiune ContSters48919 ContSters48919 Daca in urma citatiei unul din succesori nu se prezinta deoarece este plecat in strainatate cu domiciliul necunoscut, iar un altul nu se prezinta deoarece nu ... (vezi toată discuția)