Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diferente revisal -112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diferente revisal -112

Buna seara,
Am primit in spv neconcordantele dintre 112 și revisal. Cum sa interpretez faptul că în revisal am 10 angajati si in d112 8, cei doi fiind suspendati pentru creștere copil. Trebuie modificat în 112?
Multumesc.
econo, utilizator
puteti face un raspuns catre anaf prin care justificati neconcordantele asa cum le-ati explicat mai sus.
anaf-ul nu are posibilitatea sa @ vada@ in revisal contractele suspendate..dar, cum au un zel teribil sa gaseasca nod in papura ...s-au apucat sa trimita notificari...
ANAF-ul are posibilitatea sa vada in REVISAL toate contractele transmise de angajatori.

Pentru o persoana aflata in concediu crestere copil, se face raportarea in D112.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Anaf vede in revisal toate contractele...chiar si cele suspendate sau incetate!
De aici apar neconcordantele
Intr-adevar, asa este ...nu are cum sa vada doar o parte din c.i.m.
Sa inteleg atunci ca daca in revisal am 10 contracte si in d112 am 8 e o problema la declaratie?
econo, utilizator