avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diferente revisal -112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diferente revisal -112

Buna seara,
Am primit in spv neconcordantele dintre 112 și revisal. Cum sa interpretez faptul că în revisal am 10 angajati si in d112 8, cei doi fiind suspendati pentru creștere copil. Trebuie modificat în 112?
Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 14 Martie 2019
econo, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:00, 22 Decembrie 2021
puteti face un raspuns catre anaf prin care justificati neconcordantele asa cum le-ati explicat mai sus.
anaf-ul nu are posibilitatea sa @ vada@ in revisal contractele suspendate..dar, cum au un zel teribil sa gaseasca nod in papura ...s-au apucat sa trimita notificari...
ANAF-ul are posibilitatea sa vada in REVISAL toate contractele transmise de angajatori.

Pentru o persoana aflata in concediu crestere copil, se face raportarea in D112.
Ultima modificare: Vineri, 15 Martie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Anaf vede in revisal toate contractele...chiar si cele suspendate sau incetate!
De aici apar neconcordantele
Intr-adevar, asa este ...nu are cum sa vada doar o parte din c.i.m.
Sa inteleg atunci ca daca in revisal am 10 contracte si in d112 am 8 e o problema la declaratie?
Ultima modificare: Vineri, 15 Martie 2019
econo, utilizator

Alte discuții în legătură

Problema revisal/anaf d112 octavianmateo96 octavianmateo96 Buna ziua. Intampin si eu cateva probleme si ar fi minunat sa ma puteti ajuta/lamurii daca ati trecut prin probleme de genul ... Lucrez de 4 luni la firma ... (vezi toată discuția)
Neconcordanta revisal cu d112 anymaryh anymaryh Buna ziua, Am urmatoarea situatie, si va rog sa ma ajutati: la o soc a fost introdus gresit un cim care trebuia la o alta firma. In revisal a fost asa: ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare concediu pentru crestere copil pana la 2 ani alina.neacsu alina.neacsu Buna ziua. Incep prin a va prezenta neconcordanta semnalata pe SPV la D112 intre numarul de salariati raportati in D112 si numarul de personal din ... (vezi toată discuția)