Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen 4719
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen 4719

buna ziua . suntem un magazin de cadouri avem cod caen 4719 vream sa stiu daca este nevoie sa cer si al caen pt comercializarea de alimente ( ciocolata ) si daca este nevoie de alte autorizati
Da. Dumneavostra vindeti nealimentare.
stiti cumva ce cod ar trebui sa cer
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun (magazin vanzare bomboane dulciuri ciocolata)
4719 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
nu intaleg ce vrea sa spuna cu vanzare predominanta de produse nealimentare . la noi nu o sa predomine produsele alimentare o sa fie undeva 2% produse aliment.
pe langa acest cod mai treb.sa cer si alte autorizati de la alte instituti pt comercializare acestor alimente