Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... caut urgent avocat in franta
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

caut urgent avocat in franta

socetatea noastra a fost implicata in franta intr-un acident rutier.
multumesc
Si de ce cautati pe sit din Romania?
Va trebuie un avocat francez, care sa cunoasca atat limba cat si legislatia tarii.
Avocatii francezi sigur nu urmaresc acest forum.
Marcel Mihalache, Avocat
pentru ca nu cunosc limba franceza
ma adresez forumului in sensul ca poate cineva a avut o experienta asemanatoare si ma poate ajuta cu informatt
multumesc
Pentru ca tot folositi internetul, vedeti ca exista o pagina a lui google, numita translator online, tastati in romaneste textul si dati tradudece in franceza, apoi postati anuntul tradus pe google, poate gasiti acolo un sit al avocatilor francezi.Le expuneti problema si vedeti raspunsurile.
Marcel Mihalache, Avocat
da sigur am incercat si aceasta varianta dar fara succes
Incercati sa luati legatura cu ambasada Romaniei in Franta, la telefon 0033-1-47.05.27.55; 0033-1-47.05.10.46; 0033-1-47.05.18.70, sau scrieti-le pe adresa de email bce@amb-roumanie.fr, poate va pot da ei mai multe indicatii, sau poate au chiar avocati care se ocupa de cazurile romanilor in Franta.