avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... caut urgent avocat in franta
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

caut urgent avocat in franta

socetatea noastra a fost implicata in franta intr-un acident rutier.
multumesc
Cel mai recent răspuns: gabry75 , utilizator 22:19, 27 Noiembrie 2011
Si de ce cautati pe sit din Romania?
Va trebuie un avocat francez, care sa cunoasca atat limba cat si legislatia tarii.
Avocatii francezi sigur nu urmaresc acest forum.
Ultima modificare: Duminică, 27 Noiembrie 2011
Marcel Mihalache, Avocat
pentru ca nu cunosc limba franceza
ma adresez forumului in sensul ca poate cineva a avut o experienta asemanatoare si ma poate ajuta cu informatt
multumesc
Pentru ca tot folositi internetul, vedeti ca exista o pagina a lui google, numita translator online, tastati in romaneste textul si dati tradudece in franceza, apoi postati anuntul tradus pe google, poate gasiti acolo un sit al avocatilor francezi.Le expuneti problema si vedeti raspunsurile.
Ultima modificare: Duminică, 27 Noiembrie 2011
Marcel Mihalache, Avocat
da sigur am incercat si aceasta varianta dar fara succes
Incercati sa luati legatura cu ambasada Romaniei in Franta, la telefon 0033-1-47.05.27.55; 0033-1-47.05.10.46; 0033-1-47.05.18.70, sau scrieti-le pe adresa de email bce@amb-roumanie.fr, poate va pot da ei mai multe indicatii, sau poate au chiar avocati care se ocupa de cazurile romanilor in Franta.

Alte discuții în legătură

Reintregirea familiei LarisaKaradağ LarisaKaradağ Buna ziua. As avea o nelamurire: sunt casatorita de putin timp cu un cetatean turc. Eu sunt stabilita in Franta. As dori sa aflu daca se poate, care sunt ... (vezi toată discuția)
Retinut in franta cristina04 cristina04 prietenul meu a fost retinut in urma unor neintelegeri in franta,i a fost confiscata masina si facuta perchezitie acasa deoarece l au acuzat de trafic de ... (vezi toată discuția)
Certificate de conformitate pentru medici generalisti yo3hkw yo3hkw Buna ziua, sunt medic generalist si fericitul posesor al celor 2 certificate de conformitate (pe diploma si pe drepturi castigate), obtinute de la M. S. Stiam ... (vezi toată discuția)