Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DOCUMENTE INTERNE INTRARE IESIRE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DOCUMENTE INTERNE INTRARE IESIRE

Este obligatoriu sau optional ptr buna desfasurare a activitatii sa ai un registru de intrari iesiri documente?

Multumesc
Potrivit art. 7 din Legea nr.16/1996 a arhivelor nationale, creatorii si detinatorii de documente sint obligati sa inregistreze si sa tina evidenta tuturor documentelor intrate, a celor intocmite pentru uz intern, precum si a celor iesite, potrivit legii.
va multumesc frumos
trebuie sa fie snuruit?
Intrebari suplimentare:
1.Ca administrator in propria mea firma (societate comerciala) pot iesi pe poarta si fara bilet de voie semnat de director (eu sunt acela) si inregistrat in registrul de intrari-iesiri documente?
2.Dar daca ies cu autoturismul personal pe poarta am nevoie de ordin de deplasare inregistrat in registrul de intrari iesiri documente?
3.Daca imi aduc si pisica, este necesar sa fie trecuta in inventar? La mijloace fixe, mobile, sau la consumabile? Cu sau fara TVA?
Multumesc. :D

PS Nu cunosc exact normele metodologice care reglementeaza si aceste detalii.
ContSters184021, utilizator
Raspunsul la intrebarea Dvs.: NU.
Puteti cumpara acest registru,
Aveti grija la numerotarea paginilor si la continuitatea numerelor.