Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate PFA sau SRL pentru tranzactii in piata FOREX ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate PFA sau SRL pentru tranzactii in piata FOREX ?

Buna ziua,

In urma unor castiguri pe forex in urma carora trebuie sa platesc impozit pe venit vreau sa intreb daca pot sa fac tranzactii ca si PFA sau sa fac un SRL si sa pot sa investesc cumva banii pe care trebuie sa ii dau la impozit, cei 16% la achizitia de calculatoare sau diverse materiale pentru dezvoltare.

Multumesc!
da, cum sa nus e poata?...mai bine PFA decat SRL