avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate PFA sau SRL pentru tranzactii in piata FOREX ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate PFA sau SRL pentru tranzactii in piata FOREX ?

Buna ziua,

In urma unor castiguri pe forex in urma carora trebuie sa platesc impozit pe venit vreau sa intreb daca pot sa fac tranzactii ca si PFA sau sa fac un SRL si sa pot sa investesc cumva banii pe care trebuie sa ii dau la impozit, cei 16% la achizitia de calculatoare sau diverse materiale pentru dezvoltare.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 17:16, 17 Decembrie 2011
da, cum sa nus e poata?...mai bine PFA decat SRL

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Forex DanyloBeast DanyloBeast Buna seara! Am 18 ani si vreau sa incep sa lucrez pe o platforma de forex. 1) Trebuie sa platesc impozit pe profiturile castigate din piata forex? 2) Trebuie ... (vezi toată discuția)
Impozit venituri din optiuni binare on64 on64 Buna ziua, Am o intrebare pentru dumneavoarstra daca nu va suparati, sa imi replicati, eu fiind intr-o dilema cu demersurile pentru a plati impozitele ... (vezi toată discuția)
Impozit forex! Zeron4478 Zeron4478 Va salut! Vreau sa incep sa tranzactionez pe Forex si am si eu cateva intrebari: -Este nevoie sa depun declaratia unica sau mi se trage din fiecare ... (vezi toată discuția)