Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completarea cartii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completarea cartii de munca

Am fost angajata pe perioada determinata ca si profesor suplinitor calificat,intre 01.09 2008-31.08.2009 (mentionez ca anii anteriori am lucrat tot asa ,deci am continuitate pe cartea de munca).In 22.01.2009 am nascut primul copil,iar in 27.12. 2010 cel de-al doilea,deci am intrat din CC1 in CC2. Intrebarea mea este cine imi completeaza cartea de munca din data de 22.01. 2009 pana in prezent?(secretara unitatii de invatamant spunandu-mi ca ea nu o poate completa decat pana la data nasterii primului copil).
Va multumesc anticipat si va doresc LA MULTI ANI! si UN AN NOU FERICIT!
Angajatorul va completeaza cartea de munca pana la 1 ianuarie 2011, dupa aceasta daca nu va mai completeaza nimeni nimic in cartea de munca.
Angajatorul sau Inspectoratul Teritorial de Munca au avut obligatia de a completa carnetele de munca, Alex.
understood, în cazul asta cine ar trebui sa il completeze?
Dupa parerea mea Inspectoratul Teritorial de Munca.
Angajatorul cred ca ar putea sa o completeze doar pana la data de 31 august 2009.Ma gandesc eu,dar apoi...?