Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Lipsa unui raspuns la o reclamatie adresata primariei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Lipsa unui raspuns la o reclamatie adresata primariei

Buna ziua! si LA MULTI ANI!!!

Ce optiuni am in cazul in care nu am primit raspuns la o reclamatie pe care am adresat-o primariei pentru rezolvarea unei probleme create de ei odata cu modernizarea unui drum public?
Mentionez ca reclamatia a fost inregistrata la primarie in urma cu aproximativ o luna.
Ce pot sa fac mai departe in cazul in care primaria nu trimite nici un raspuns?

Va multumesc pentru raspuns.
putetimiitia o actiune in contencios administrativ prin care sa solicitati obligarea primariei la emiterea unui raspuns.
sau puteti da in judecata primaria ptr remedierea problemei, daca aveti temeiul legal si faptic prr acest lucru.