avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Lipsa unui raspuns la o reclamatie adresata primariei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Lipsa unui raspuns la o reclamatie adresata primariei

Buna ziua! si LA MULTI ANI!!!

Ce optiuni am in cazul in care nu am primit raspuns la o reclamatie pe care am adresat-o primariei pentru rezolvarea unei probleme create de ei odata cu modernizarea unui drum public?
Mentionez ca reclamatia a fost inregistrata la primarie in urma cu aproximativ o luna.
Ce pot sa fac mai departe in cazul in care primaria nu trimite nici un raspuns?

Va multumesc pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 16:30, 3 Ianuarie 2012
putetimiitia o actiune in contencios administrativ prin care sa solicitati obligarea primariei la emiterea unui raspuns.
sau puteti da in judecata primaria ptr remedierea problemei, daca aveti temeiul legal si faptic prr acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie gc gc am depus si eu actele la primarie pentru a primi autorizatie de constructie a unei case si nu am primit-o deoarece drumul de acces la parcela mea este privat ... (vezi toată discuția)
Poluare sonoră daleioan daleioan Bună ziua. Am nevoie de o îndrumare, dacă în carosabilul care trece prin fața casei mele s-a format o groapă și autovehiculele de mare tonaj ce trec ... (vezi toată discuția)
Termen raspuns reclamatie itm VLADVIOREL12 VLADVIOREL12 cum procedez daca itm nu raspunde la reclamatie ,patronul ma amenintat ca are relatii la itm (vezi toată discuția)