Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deteriorat calculator - pierdere date revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deteriorat calculator - pierdere date revisal

se poate cere baza transmisa la itm? sau se baga datele din nou?
Se poate cere de la ITM recuperarea bazei de date transmise ...
Programul are optiune de salvare tocmai pentru a preveni aceste situatii.
Daca s-a deteriorat calculatorul , cam greu se poate obtine recuperarea bazei de date din REVISAL ...
Dupa deteriorare, intr-adevar, e putin probabil.
Trebuie folosita optiunea de salvare a datelor dupa fiecare transmitere sau macar o data pe luna. E mult mai putin de lucru decat sa reintroduci toate datele de la inceputuri.
Se poate recupera baza de date REVISAL.Se face o cerere catre ITM si se plateste o taxa de 50 lei.