avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deteriorat calculator - pierdere date revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deteriorat calculator - pierdere date revisal

se poate cere baza transmisa la itm? sau se baga datele din nou?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:11, 20 Ianuarie 2012
Se poate cere de la ITM recuperarea bazei de date transmise ...
Programul are optiune de salvare tocmai pentru a preveni aceste situatii.
Daca s-a deteriorat calculatorul , cam greu se poate obtine recuperarea bazei de date din REVISAL ...
Dupa deteriorare, intr-adevar, e putin probabil.
Trebuie folosita optiunea de salvare a datelor dupa fiecare transmitere sau macar o data pe luna. E mult mai putin de lucru decat sa reintroduci toate datele de la inceputuri.
Se poate recupera baza de date REVISAL.Se face o cerere catre ITM si se plateste o taxa de 50 lei.

Alte discuții în legătură

Recuperare date revisal opreamarius opreamarius cum s-ar putea reface baza de date aferenta unei aplicatii Revisal ,daca nu mai functioneaza calculatorul pe care a fost instalata?ce trebuie facut ina acest ... (vezi toată discuția)
Recuperare date revisal conform hg 500/2011 Anyshka Anyshka Laptopul in care aveam instalata aplicatia revisal a fost virusat asa ca am ramas fara aceasta aplicatie. As vrea sa stiu daca se mai poate obtine baza de date ... (vezi toată discuția)
Mi s-a sters revisalul, cum procedez? sandavictoria sandavictoria Buna dimineata! Problema mea e ca s-a stricat calculatorul si odata cu asta s-a dus si revisalul. :( Cum procedez? Il descarc si introduc din nou datele ... (vezi toată discuția)