Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mi s-a sters revisalul, cum procedez?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mi s-a sters revisalul, cum procedez?

Buna dimineata!

Problema mea e ca s-a stricat calculatorul si odata cu asta s-a dus si revisalul. :(
Cum procedez? Il descarc si introduc din nou datele firmei, a salariatilor in ordinea angajarii, samd...?!

Multumesc!
Procedura de recuperare a datelor din aplicaţia Revisal, în cazul în care acestea au fost pierdute sau distruse , este următoarea:
•angajatorul depune la ITM o cerere semnată, ştampilată şi care să conţină un număr de telefon valid;
•biroul de informatică trimite cererea la Teamnet Bucureşti;
•Teamnet trimite, în termen de câteva zile (de obicei 1 zi), baza de date la ITM;
•biroul de informatică din cadrul ITM pune la dispoziţia angajatorului baza de date astfel recuperată;
•baza de date astfel obţinută, se copiază peste baza de date din calculatorul angajatorului.
S-ar pute tarifa.
vezi [ link extern ]
ContSters42179, utilizator
Ultima data am platit la ITM 70 lei pentru o recuperare a Revisal.
Faceti o cerere adresata ITM-ului de care apartine prin care solicitati sa va puna la dispozitie baza de date transmisa prin Revisal de catre societatea dvs.

Potrivit Ordinului nr. 1323/2009 privind aprobarea Normativului cu tarifele pentru plata prestatiilor de servicii in domeniile de activitate ale Inspectiei Muncii , furnizarea datelor din Registrul general de evidenta a salariatilor pentru refacerea continutului sau la angajator, prin preluarea informatiilor din baza de date organizata la nivelul Inspectiei Muncii, conform Hotararii Guvernului nr. 161/2006, cu modificarile ulterioare, se taxeaza cu 50 lei/registru de cel mult 1 MB, plus 10 lei pentru fiecare MB suplimentar.
Multumesc mult pentru raspunsuri!

Imi cer scuze dar probabil o sa mai apara intrebarea de 2 ori pentru ca nu mi-a aratat cum ca s-ar fi inregistrat pe forum...va rog s-o ignorati de data asta:">

acum....daca eu introduc informatiile salariatilor activi, cu toate modificarile, nu e in regula?adica trebuie sa am baza de date de mai demult? nu prea inteleg:)....
Puteti introduce din nou informatiile despre salariatii activi ... pentru preluarea datelor vechi din Revisal-ul depus la ITM cred ca va trebuie prima varianta a acestuia.