Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recursul a fost respins, cum recuperez taxa de poluare?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recursul a fost respins, cum recuperez taxa de poluare?

Dupa respingerea recursului de catre finante la curtea de apel,care sunt pasii de urmat pentru recuperarea taxei de poluare?
Recursul finantelor a fost respins ca fiind nefondat pe 25 oct.2011si inca nu am primit o comunicare din partea curtii de apel sau din partea finantelor.
Ce este de facut in acest caz?
Va multumesc!
Luati un certificat de grefa de la Curte.
Unde v-ati judecat?
La Curtea de apel Galati.Daca luam acest certificat,unde ne adresam apoi?
La cei care va refuza respectarea dreptului.
Dar, ar trebui sa aveti si o copie dupa hotararea primei instante cu mentiunea conform cu originalul.Adica va trebuie hotararea primei instante si certificatul de grefa care sa ateste respingerea recursului.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
1.steptati redactarea deciziei pronuntate in urma solutionarii recursului;
2.Mergeti la instanta si obtineti prin serviciul arhiva/registratura un exemplar legalizat cu mentiunea de irevocabil;
3. Efectuati o notificare catre DGFP Admin Fin in care ii aduceti la cunostinta faptul ca ati obtinut hotararea irevocabila, iar in caz de nerespectare a acestei hotarari de buna voie veti proceda le executare silita prin intermediul executorului judecatoresc.