Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Despre tractor 25 CP - imi trebuie permis de conducere?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Despre tractor 25 CP - imi trebuie permis de conducere?

Tractor Iseki TL 2500 FD 4x4 cu capacitatea de 25 CP trebuie permis de conducere?Daca am permis de conducere categoria A pot sa conduc tractorul cu aceasta capacitate pe drumurile judetene si publice?
Daca are doua roti il puteti conduce cu categoria A.:D
Totusi cred ca aveti nevoie de o categorie special pentru tractoare,Tr.
nu poti sa conduci tractorul cu categoria A .poti sa-l conduci cu categoria B daca are masa mai mica de 3500kg sau ansamblul format din tractor si remorca nu depaseste 3500kg. daca depaseste aceasta masa iti trebuie categoria Tr sau categoria C
nu conteaza puterea!!!cati cc are motorul?????/
vxd, utilizator