Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Obtinerea permisului de conducere pentru tractor ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Obtinerea permisului de conducere pentru tractor excavator

buna ziua
ma intereseaza permisul de conduce,in special pentru, tractor excavator,si asa mai departe
exact pentru ce categorie pot sa dau,sa obtin permis
multumesc anticipat
Pentru a putea utiliza tractor este necesar sa detineti permis categoria B daca are masa mai mica de 3500kg sau ansamblul format din tractor si remorca nu depaseste 3500kg.
Daca depaseste aceasta masa este necesar categoria Tr sau, categoria C

va multumesc