Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evacuare din locuinta sotie!!!!!!!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evacuare din locuinta sotie!!!!!!!

este legal si ce sanctiunii poate suporta sotul sau parintii sai in cazul in care i-si da sotia afara din casa,casa care este propietatea parintilor sai?
parinti nu au vrut sa-i prelungeasca sederea sotiei si nu au mai mers cu sotia la serviciul de evidenta a populatiei pentru ca aceasta sa obtina o noua carte de identitate aceasta fiind expirat
sotul va introduce actiune de divort in vitorul apropiat
multumesc
Din punct de vedere penal nu pot pati nimic nici socrii si nici sotul.
asa se intampla cand 4 ochii in plus te privesc....nu patesc nimic..casa este propietatea parintilor sotului si deci conform dreptului de propietate..fac ce doresc in locuinta lor...
Da, nu exista nicio sanctiune juridica...