Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... clauze contractuale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

clauze contractuale

La un contract tipizat (publicat in MO, respectiv Contractul ce se incheie intre furnizorii de servicii medicale de asistenta medicala primara si Casele Judetene, care permite adaugarea de clauze contractuale), daca aceste clauze contractuale sunt negociate cu Casa de Asigurari de Sanatate, in limita permisa de lege, de catre Patronatul Judetean al Medicilor si stipulate intr-un proces verbal semnat si stampilat de ambele Institutii pot sa fie valabile pentru membrii Patronatului in Instanta sau trebuie transformate in Act Aditional la Contractul Individual? Mentionez ca nu s-au putut include in Contract pentru ca acesta a fost tiparit si semnat inainte de negociere.
Clauzele negociate sunt valabile indiferent de titulatura actului in care au fost inserate. Nu titlul actului conteaza, ci continutul sau.
ContSters103772, utilizator