Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general \"BILANT DE LICHIDARE SOC. COM in insolventa\"
Discuție deschisă în Contabilitate în general

"BILANT DE LICHIDARE SOC. COM in insolventa"

Buna ziua. In luna august 2011 , o societate comerciala intra in insolventa . Luna aceasta , martie 2012, tribunalul aproba cererea de lichidare a soc. respective. Intrebarea mea este: la 31 decembrie 2011 , ce fel de bilant depun? De lichidare , sau pe cel prescurtat ? Depun 2 bilanturi distincte? unul pentru 31 decembrie 2011 , iar celalalt pt 31 martie 2012? Eu ma gandesc sa-l depun pe cel prescurtat la 31 decembrie 2011 , si pe cel de lichidare pt. 31 martie 2012 ,adica pe cel conform ordinului 1376/ 2004.
Multumesc.
La 31 decembrie 2011 societatea nu era lichidata, deci depuneti bilantul prescurtat.
Va multumesc pentru sfat.