Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Punere in posesie - vechiul amplasament nu poate fi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Punere in posesie - vechiul amplasament nu poate fi delimitat exact

Am ajuns cu o mostenire,la momentul cand trebuie sa mi se acorde terenul pe vechiul amplasament.
De aici cred ca ceva nu e in ordine.Am o suprafata de 1800 mp pe care inginerul care se ocupa cu distributia parcelelor,spune ca nu poate sa imi dea decat o parcela care are dimensiunea de 4m/450m.
Zice ca asa trebuie deoarece daca ar da altfel,nu ar avea acces la parcela o alta persoana.Desigur asta e logic dar parca nu imi vine sa cred ca asa e legea de stramba.Evident ,ca nu ai ce face cu asa o parcela .
Ma gandesc ca legiuitorul s-a gandit si la o asa varianta.
Vechiul amplasament nu se mai poate delimita exact deoarece nu mai sunt acte doveditoare,si nici persoane in viata care sa stie exact.
Va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa fac pentru a obtine o parcela cu dimensiuni de bun simt,si de ce lege ar trebui sa fac uz.
Multumesc.
moft, utilizator