Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post - 9411- AJ.LA PREPARAREA PROD. ALIM.DE TIP ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post - 9411- AJ.LA PREPARAREA PROD. ALIM.DE TIP "FAST-FOOD"

Am conceput fisa postului pt. 9411 daca va este de folos :)

FISA POSTULUI – AJUTORI LA PREPARAREA PRODUSELOR ALIMENTARE DE TIP “FAST-FOOD”
1. Denumirea postului
Ajutori la prepararea produselor alimentare de tip “fast-food”
2. Numele si prenumele salariatului
.................................
3. Subordoneaza
Administrator
4. Drept la semnatura
Nu este cazul
5. Relatii functionale
- administrator
- cu personalul de deservire a clientilor
6. Pregatire si experienta
 studii medii;
 experienta minima in domeniu;
 rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
 imaginatie culinara, ordonat si disciplinat;
 atitudine orientata catre client;
 politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila;
 atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii;
7. Responsabilitati si sarcini
 ajuta la prepararea produsele din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare;
 monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
 debaraseaza si asigura curatenia;
 asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare;
 raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
 pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;
 respectarea normelor de igiena si securitate a muncii;
 utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei;
 in raport cu securitatea muncii: respectarea normelor de securitate in munca si respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara si Instructiunile proprii de securitate a muncii;
 espectarea programului de lucru.
8. Sanctiuni pentru nerespectarea fisei postului
Daca este cazul

Angajat Angajator
Ar trebui sa adaugati si criteriile de evaluare pentru a fi mai complet acest model ...