Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Înregistrare metodã de vânzare
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Înregistrare metodã de vânzare

buna ziua...va rog sa-mi explicati care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru inregistrarea unei METODE DE VANZARE in Romania,inregistrare din care sa decurga DREPTURILE DE AUTOR ,eventual site-uri specializate in acest demers...VA MULTUMESC.
Ma tem ca metodele de vanzare nu pot face obiectul brevetarii. Detalii in linkul urmator si in Legea 8/1996 privind drepturile de autor si drepturile conexe.
[ link extern ]
L.C.