Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou 2012

Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna daca exista carti de teste grila pentru admitere barou si daca are cineva subiectele de anul trecut de la admitere?
Da,exista carti de teste grila 9valabile atat pentru admitere barou,INM sau magistratura). Cateva exemple:

Teste grila pentru concursuri si examene. Editia 2 (Cuprinde 250 de grile din Noul Cod civil) -
Raducan Gabriela, Mihai Ana Maria, Nita Carolina Maria, Voineag Marius, Trusca Marian;

Teste grila pentru admiterea in magistratura - Editia a III-a, revazuta si adaugita - Mihaela Ciobanu;

Teste grila. Drept penal si procedura penala. Editia a 2-a revazuta si adaugita - Mihail Udroiu

[ link extern ]