avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou 2012

Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna daca exista carti de teste grila pentru admitere barou si daca are cineva subiectele de anul trecut de la admitere?
Cel mai recent răspuns: luiza2008 , utilizator 14:40, 2 Mai 2012
Da,exista carti de teste grila 9valabile atat pentru admitere barou,INM sau magistratura). Cateva exemple:

Teste grila pentru concursuri si examene. Editia 2 (Cuprinde 250 de grile din Noul Cod civil) -
Raducan Gabriela, Mihai Ana Maria, Nita Carolina Maria, Voineag Marius, Trusca Marian;

Teste grila pentru admiterea in magistratura - Editia a III-a, revazuta si adaugita - Mihaela Ciobanu;

Teste grila. Drept penal si procedura penala. Editia a 2-a revazuta si adaugita - Mihail Udroiu

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2015 manuale AvSD AvSD Buna ziua, ce [b]manuale si carti de teste[/b] folositi pentru a invata pentru admitere? Eu am studiat in cadrul facultatii dupa codurile vechi si m-ar ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2010 Madalina Pandaru Madalina Pandaru Buna ziua! Am extras de pe unbr.ro tematica pentru concursul de admitere (stagiari). Imi poate spune cineva care sunt cele mai adecvate manuale de pe care ... (vezi toată discuția)
Carte grile oana_marria oana_marria am si eu o nelamurire..nu gasesc pe net cartea teste grila 1000 intrebari de aurel ciobanu si petrut ciobanu, stie cineva de unde o pot procura si daca este ... (vezi toată discuția)