avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum pot sa obtin inca o autorizatie de circulatie ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum pot sa obtin inca o autorizatie de circulatie provizorie?

cum pot sa obtin inca o autorizatie de circulatie pt 30 zile daca masina a fost cumparata pe numele sotului si acum vreau sa obtin eu, sotia autorizatie pe numele meu
. multumesc
Cel mai recent răspuns: avocat&mediator , utilizator 18:26, 12 Mai 2012
Facetzi un contract de vinzare cumparare cu sotzul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proprietar apartament Dasha Dasha In 2000 am cumparat un apartament in Bucuresti. Eram si sint casatorit dar in acel moment sotzia nu avea inca cetatzanie romana de aceia contractul de ... (vezi toată discuția)
Act de vinzare cumparare auto fara proprietarul masinii. ContSters176543 ContSters176543 buna ziua sotul meu a vindut masina cu buletinul meu,fara acordul meu,pot sa o recuperez? a facut cu cumparatorul act de vinzare-cumparare auto,luindu-mi ... (vezi toată discuția)
Radierea auto cu contract de vinzare-cumparare Ovidiu-Ciprian Ovidiu-Ciprian Buna Ziua. Am si eu o intrebare,in legatura cu masina pe care inca o detin . Masina e inscrisa inca in circulatie dar eu o dezmembrez.,dupa care sa merg sa o ... (vezi toată discuția)