avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Iminenta... lasatului de fumat
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Iminenta... lasatului de fumat

fumez, fumez, fumez ...
stie careva consecintele - exemplicativ si negative ale lasatului de fumat?
Cel mai recent răspuns: ContSters241232 , utilizator 20:17, 19 Mai 2012
Prima consecinta negativa este ,, iminenta,, acumularii unor kilograme in plus.
Sfat:
Nu te lasa inainte de a-ti achizitiona o tigare electronica !
Nu-ti fa provizii de alimente in exces B-)
Daca nu stii topicul asta, citeste-l ;)

www.avocatnet.ro/content/for...
O prostie tigarile electronice,eu am reusit dupa 28 de ani si 3 pachete pe zi,doar vointa si atat.
Ori te lasi brusc,ori nu te mai lasi,asa cu "fumatul mai putin" nu se poate.
thran a scris:

O prostie tigarile electronice,eu am reusit dupa 28 de ani si 3 pachete pe zi,doar vointa si atat.
Ori te lasi brusc,ori nu te mai lasi,asa cu "fumatul mai putin" nu se poate.


ADEVARAT!Si eu am reusit dupa 20 de ani de facut scrum plamanii ,dar brusc ,ca altfel...

Rezultatul a fost cel spus de @ legally_aid,dar dupa 1 an am revenit la normal.Insa,ma simt mult mai energica,nu mai am tenul bolnavicios,nu mai scot flacari pe nari dupa urcatul pana la et.IV si... sa vezi economie in portofel.

Eu am avut informatii de la persoane care au renuntat la tigarile normale, insa cu ajutorul tigarii electronice ( spun tigarii pentru ca e doar una , si nu ,,un pachet,, asa cum sunt celelalte). E o jucarie, te lasi pur si simplu, nu-ti mai trebuie tutun, apoi mai ,,aburesti,, din cand in cand. Merge si la cafea:)
Cea electronica e cu aburi. Deci pentru mine si multi altii nu e o prostie. Kilogramele se acumuleaza oricum...dupa. Daca dvs., doamna Felicia v-ati revenit, atunci e ok:)

Alte discuții în legătură

Cum renuntam la fumat? elga50 elga50 Nu stiu altii cum sunt, dar eu, cand ma uit la mine si vad ca nu ma pot lasa de fumat....ma apuca disperarea! Voi cum ati facut? Ce ati auzit de la ... (vezi toată discuția)
Tigarete cu tendinta redusa de aprindere dariad dariad Se aplica legea asta sau nu? Eu am inteles ca tigarile nu vor mai contine substante de intretinere a arderii si m-am bucurat (atunci). Dar, in ultima vreme, ... (vezi toată discuția)
Tutunul. cat de legal ar fi daca s-ar inventa astazi? Alin Popescu Alin Popescu Este genul de discutie pe care o auzim tot mai des in jur. Chiar daca mass media ignora subiectul, e interesant de vazut cam cum credeti ca ar arata astazi ... (vezi toată discuția)