avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Salariatii care au Contract de munca din anul 1994 si 2007 cum trebuie sa apara in revisal 2011 la rubrica data contract (anterior inceperii activitatii) aceiasi cu data angajarii??... daca trebuie anterior inceperii activitatii se poate face corectie incepand cu data de 16.05.2012 .
Dar la interval vechime este corect incepand cu data de 01.08.2011 sau trebuia din data angajarii ex 10.10.1994
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:09, 17 Mai 2012
Trebuia trecuta data inceperii activitatii din anul respectiv ...
se poate face corectie cu data de 16.05.2012? ITM poate da amenzi daca fac corectie..........
La interval vechime este gresit 01.08.2011 trebuia data de cand este angajat salariatul?
Nu se da amenzi pentru faptul ca faceti corectie in REVISAL .... la intervelul de vechime trebuia sa apara data inceperii activitatii si nu data de 01.08.2011 ...
Data la care isi produce efectul nu are anterior de august 2011 cum validez sa imi arate interval vechime? daca las asa e gresit? Multumesc pentru raspunsuri si imi e tare teama ca am gresit f f f rau cu salariatii din 1994 cu data anterioara ii fac corectie cu data de azi .... nu stiu cum sa proceez

Alte discuții în legătură

Intervale vechime Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,am o mare dilema...de ce imi apare la raport salariat,la intervale vechime la toti salariatii 01.08.2011-prezent.Sa va explic mai bine:1. La ... (vezi toată discuția)
Revisal vechi/revisal nou Arion Ramona Arion Ramona Am un angajat din 2009 in revisalul cel vechi cu norma intreaga, in iulie 2011 am modificat norma de lucru la 4 h,implicit salariul la 335 lei.In august am ... (vezi toată discuția)
Hg 500/2011 cioc natalia cioc natalia urgent...... Au aparut normele metodologice de aplicare a HG 500/2011? Daca vreau sa angajez pe cineva pe data de 01.08.2011, operez tot in revisalul cel ... (vezi toată discuția)