Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... INCEST????
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

INCEST????

Buna ziua,

Ma adresesz din specialistilor cu privire la urmatoarea situatie.

O mama care se prostitueaza si o fiica care ii calca pe urme de buna voie(majora).
Situatie delicata...
Impreuna cu fiica sa intretin relatii sexuala cu o persoana(in grup)

Care este termenul folosit,cum se pedepseste,cat de grava este situatia?

Va multumesc anticipat!
Conform definitiei juridice a incestului, nu cred ca se pune problema acestuia in speta aratata de dvs. Art.203 Cod penal defineste incestul ca fiind raportul sexual între rude în linie directa sau între fraţi şi surori.
Nu este incest in sensul legii penale.
Este situatia de fata un delict? Daca da,ce delict si se pedepseste?

Mi se pare o situatie oribila!
Nu e niciun delict.. sunt majore, fac ce vor. Daca primesc bani pt asta, e prostitutie si se pedepseste ( inca)
gi-jane2, moderator