Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa, ce trebuie facut?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa, ce trebuie facut?

fima unde lucrez va intra luna viitoare in insolventa; salariile nu s-au luat de 6 luni, ce trebuie sa facem noi salariatii in situatia in care nu sunt sanse luna aceasta sa fim platiti la zi?
va veti inscrie in tabloul creditorilor cu salariile restante creantele salariale au prioritate....
deci va mai dura pana vom vedea salariile, altceva nu este de facut dat fiind ca nu a intrat inca in insolventa?
Referitor la salar, daca acesta nu va este achitat din faliment aveti dreptul sa cereti din fondul de garantare plata creantelor salariale de la AOJFM.

Cu stima.
Flavius1984, utilizator
ce lege prevede asta?
Legea nr. 200/2006.
Flavius1984, utilizator