Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Drepturi persoana cu handicap
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Drepturi persoana cu handicap

O persoana de 23 de ani cu handicap locomotor grav, cu insotitor si care este asociat unic la o societate comerciala, are dreptul la scutirea taxei de autorizare si functionare eliberata de catre primarie conform legii 448/2006, sectiunea a 7-a, art. 26, litera d) ?
Conform normei mentionate,persoana poate beneficia de facilitatea scutirii taxei de autorizare si functionare pentru activitati economice si viza anuala a acestora
Si implicit si societatea pe care acesta o detine este scutita de taxe ?