Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat

Este necesara utilizarea casei de marcat pentru activitatea de inchiriere schela catre o persona fizica? Mentionez faptul ca societatea are u singur contract cu un singur client persoana fizica de acest fel. Vor fi cca 7 facturi emise lunar inbaza acestui contract.
Poate intra la vreo exceptie de utilizare a casei de marcat, si daca da, la care?
Sunteti societate comerciala sau PFA?
Este vorba de o societate comerciala
Nu va incadrati, in acest caz, la activitatile exceptate de la obligatia utilizarii casei de marcat fiscale. Trebuie sa folositi casa de marcat, deoarece efectuati o prestatie catre o persoana fizica.