avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna respingerea unei decizii ca fiind lipsita ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna respingerea unei decizii ca fiind lipsita de obiect

Buna ziua. Am o rugaminte pentru o lamurire.
Intr-un dosar penal scrie in felul urmator:

Procurorul cere anularea deciziilor, insa judecatorul respinge aceasta cerere considerand-o lipsita de obiect.

Cum se traduce in romana?

Multumesc mult
Probabil că procurorul nu a precizat şi datorită căror motive solicită anularea deciziilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs ramas fara obiect codulmuncii codulmuncii Buna ziua. Am castigat in fond anularea incetarii c.i.m. Dupa pronuntare, a doua zi intimata a dispus de buna voie reintegrarea, insa fara plata salariilor ... (vezi toată discuția)
Neefectuare expertiza markomarius1 markomarius1 Buna ziua, Am si eu o nelamuririre cu privire efectuarea unei expertize: sunt parte vatamata intr-un dosar penal, care are ca obiect falsul in inscrisuri ... (vezi toată discuția)
Redeschidere dosar penal Just-drept Just-drept Procurorul de caz a clasat solutia de NUP într-un dosar penal. Prim-procurorul a mentinut solutia clasata de procurorul de caz. Judecatorul de camera ... (vezi toată discuția)