Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii drept concediu odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

drept concediu odihna

Buna ziua, dupa revenirea la serviciu din concediu crestere copil(2ani), in luna mai, angajata primeste (28zileco/an) sau fractionat zile CO cu perioada lucrata?

Durata concediului de odihna va fi proportionala cu timpul lucrat in cursul anului calendaristic.
Art. 145 din codul muncii republicat

(2) Durata efectiva a concediului de odihna anual se stabileste i;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; si se acorda proportional cu activitatea prestata intr-un an calendaristic.