Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nereguli activitate administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nereguli activitate administrator

Care este răspunderea cenzorului și președintelui, din cadrul unei asociații de proprietari în care se constată nereguli financiare în activitatea administratorului?
Depinde de nereguli.
Cina a constatat neregulile?
Exista prejudiciu financiar/
Daca exista efectuata expertiza financiar-contabila,pe cale de consecinta aceasta ar trebui sa individualizeze si persoanele responsabile
elniculae a scris:

Care este răspunderea cenzorului și președintelui...

Incercati sa parcurgeti Legea 230/2007 si HG 1588/2007 si aflati atributiunile cenzorului si ale presedintelui asociatiei de proprietari.