Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... uscatoria
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

uscatoria

avem 19 apartamente pe scara si 18 apartamente sunt de acord sa vanda uscatoria,se poate fara acordul celui de-al 19 propietar?multumesc.
Da, decizia se poate lua cu votul majoritatii membrilor asociatiei de proprietari.
Nu se poate vinde.
Cititi al doilea topic din sectiunea noastra care descrie decizia Curtii Constitutionale, privind vanzarea unei parti din proprietatea comuna.
In conformitate cu normele in vigoare, partea comuna nu se poate vinde
Asociatia de proprietari poate dispune inchirierea partilor comune pe diferite intervale de timp,7,25,49,99 ani
dar se pot desfiinta uscatoarele de pe etaje doar cu acordul majoritatii de pe scara?
Si daca se desfiinteaza, ce se intampla cu ele?