Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... plata caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

plata caldura

Buna ziua, pentru ce perioada se plateste caldura pe timp de vara ( anticipat pentru lunile ce urmeaza, sau pentru lunile de anul trecut)?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu exista dispozitie legala in vigoare care sa prevada modalitatea de plata
Sunt asociatii de proprietari,in care pe perioada fara caldura de la furnizor,asociatia de proprietari,in listele lunare de plata introduce cote aferente caldurii,astfel incat aportul proprietarilor in sezonul rece cand se distribuie agent termic sa fie diminuat