avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu doar in acte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu doar in acte

Buna ziua
La inceputul acestui an am constatat ca in luna decembrie am fost in concediu
dupa numarul bonurilor luate.se poate face ceva in acest sens pe cale legala?
Ultima modificare: Joi, 26 Iulie 2012
cristiansever, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:04, 28 Iulie 2012
Da, o sesizare la ITM si/sau o actiune in instanta impotriva angajatorului ...
ce se poate obtine? avand in vedere ca sunt si documente justificative?
Care sunt documentele justificative? Ati semnat dvs cererea de CO?
Ultima modificare: Joi, 26 Iulie 2012
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
nu am semnat nimic, nu am facut cerere de concediu, si pe perioada care eram "in concediu" sunt foi de parcurs si chitante
Ultima modificare: Joi, 26 Iulie 2012
cristiansever, utilizator
Documente justificative sunt ale dvs, nu ale lor, este in regula sa urmati sfatul dl @freeelis.Obtineti amendarea angajatorului , zilele de CO si bonurile de masa cuvenite.

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale neacordate doichitahorescu doichitahorescu Poate cineva sa ma lamureasca care este termenul de prescriptie al unui drept salarial neacordat si amanat pentru o data ulterioara nespecificata? (vezi toată discuția)
Recuperare salarii neincasate dobcosnic dobcosnic Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca se mai pot recupera salariile neincasate pe o perioada de 6 luni din anul 2000, de la o firma care s-a dizolvat in anul ... (vezi toată discuția)
Spor retroactiv Nico_Na Nico_Na Buna ziua ..as dori sa stiu daca o institutie publica poate acorda un spor retroactiv , fara hotarare judecatoreasca. O baza legala daca se poate ... (vezi toată discuția)