Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu doar in acte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu doar in acte

Buna ziua
La inceputul acestui an am constatat ca in luna decembrie am fost in concediu
dupa numarul bonurilor luate.se poate face ceva in acest sens pe cale legala?
cristiansever, utilizator
Da, o sesizare la ITM si/sau o actiune in instanta impotriva angajatorului ...
ce se poate obtine? avand in vedere ca sunt si documente justificative?
Care sunt documentele justificative? Ati semnat dvs cererea de CO?
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
nu am semnat nimic, nu am facut cerere de concediu, si pe perioada care eram "in concediu" sunt foi de parcurs si chitante
cristiansever, utilizator
Documente justificative sunt ale dvs, nu ale lor, este in regula sa urmati sfatul dl @freeelis.Obtineti amendarea angajatorului , zilele de CO si bonurile de masa cuvenite.