Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Condamnat sau nu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Condamnat sau nu

Bunaziua ? Sunt plecat de 14 ani din Romania , sunt interesat cum pot afla daca in urma unor procese derulate am fost condamnat sau nu ? Astept un raspuns , multumesc anticipat !
incercati pe site-ul politie sa vedeti daca sunteti cautat.
este singura cale sa aflati cite ceva despre o potentiala condamnare. in rest, nu prea exista alte posibilitati.
Intrati pe portalul instantelor de judecata unde stiti ca ati avut dosare si dupa numarul dosarului sau nume poate gasiti ceva.
[ link extern ] /
Da, cele doua variante expuse mai sus ar fi singurele care sa va ajute.

Nu stiu insa daca hotararile pronuntate acum 14 ani apar pe portalul instantelor de judecata.
nici o sansa - cred ca cele mai vechi sunt din 2006 si numai daca la data introducerii sistemului Ecris dosarele mai vechi erau inca pe rolul instantelor.
daca stiti nr dosarului , trimiteti pe cineva la arhiva , care ar putea zice ca a fost parte in dosar sau ca este fratele dumneavoastra ( nu stiu exact !) si cere sa vada dosarul,,,sau face o cerere la registratura sa primeasca o copie de pe sentinta!
kyrakyra_65, utilizator